BORN TO MOVE

Born to Move (BTM, dříve Active Fascia Release/AFR) byl vyvinut Jamesem Earlsem a spojil své chápání principů myofasciálního a funkčního pohybu s praktickou manipulací s měkkými tkáněmi, aby vytvořil různé terapeutické účinky.

James trénoval/ spolupracoval s Tomem Myersem, tvůrcem modelu ANATOMY TRAINS , a studoval funkční principy pohybu u Garyho Graye a Davida Tiberia z GRAY INSTITUTE. Born to Move si klade za cíl spojit to nejlepší z obou těchto modelů a poskytnout vám okamžitý a účinný nástroj léčby/ terapie.

BORN TO MOVE  kombinuje prvky teorie motorické kontroly s neuro-myo-fasciálním přístupem k identifikaci, léčbě a nakonec reedukaci pohybových vzorců klienta. Sloučení řízeného pohybu s různými protokoly zapojení měkkých tkání vytvořilo metodu, která oslovuje tělo jako celek a uznává role různých tělesných tkání a jejich vzájemné vztahy.

Učební cíle:
Pochopení a aplikace základních principů – dotyk, vrstvení, pohyb
Pochopení různých ovladačů/ řidičů pohybu k vytvoření různých efektů a schopnost/vědomost  kdy je použít
Vědomost, jak vytvořit délku tkáně versus separaci a kdy je aplikovat
Kombinace strukturálních a funkčních hodnocení a pochopení toho, jak se vzájemně ovlivňují
Na základě výše uvedených principů vyvinout globální a lokální  pohybové strategie a vědět, kdy je použít na základě kombinovaného strukturálního a funkčního posouzení

Born to Move (BTM) spojuje principy funkčního pohybu s praktickou manipulací s měkkými tkáněmi, aby vám poskytla zcela nové a vzrušující hodnocení a léčebné strategie pro vaše klienty. BTM umožňuje praktikovi pracovat s motorickým ovládáním, problémy kloubů a měkkých tkání stejnou technikou – klient je současně vyšetřován, ošetřován a reedukován bezbolestnými intervencemi.

 

 

Detail

Školitel