FUNCTIONAL MOVEMENT SCREEN COMBO

Co je FMS  ?

FMS je screeningový nástroj používaný k identifikaci pohybových omezení nebo asymetrií. Hodnotí sedm základních pohybových vzorců, které jsou klíčem funkční pohybové kvality jednotlivců bez aktuální bolesti nebo muskuloskeletálního zranění.

Po zaznamenání výsledků FMS přichází na řadu pohybové principy, na jejichž základě je rozhodováno o optimálním programu a účelovém výběru cvičení.

FMS je nástrojem průběžné zpětné vazby, díky kterému je celý tréninkový proces- krátkodobě i dlouhodobě- efektivnější a účinnější.

 

Cíle školení:

• Identifikovat pohybové vzorce, které podporují práci, sporty a každodenní aktivity.

• Rozpoznat skutečnou roli, kterou pohybové vzorce hrají v rámci našich zdravotních i sportovních cílů.

• Popsat principy za účelem podpoření důležitosti pohybového screeningu.

• Vysvětlit roli mobility, motorické kontroly a funkčních vzorců v základním pohybu.

• Identifikovat správné techniky screeningu a časté chyby.

• Používat výsledková kritéria pro konzistentní a spolehlivé výsledky screeningu.

• Vyvinout korekitvní programy pomocí FMS jako objektivního filtru a nástroje zpětné vazby.

• Vysvětlit účel a aplikaci korektivních cvičení, založených na výsledcích screeningu.

 

Modikované vzdělavání FMS obsahuje

 

Functional Movement Systém vytvořil spojení mezi screeningem základních pohybových vzorů (Functional Movement Screen – FMS) a screeningem pro výkon (Fundamental Capacity Screen – FCS). Motor Control Screen (MCS) je test rovnováhy vytvořený pro zkoumání schopnosti jedince udržet motorickou kontrolu a kvalitu pohybu s oporou pouze o jednu končetinu.

 

Motor Control Screen (MCS) určuje, jestli má osoba minimální potřebnou úroveň motorické kontroly nad pohybem s vlastní vahou, která je nezbytná pro maximální přizpůsobivost pro lidský výkon. Z vědeckého hlediska MCS využívá výzkum, na kterém je postavený Y-balance test a kombinuje ho s uživatelskou přívětivostí FMS, aby mu tak přidal další vrstvu zpřesňující testování motorické kontroly.

 

Navíc, MCS Vám dá klíčové informace o tom, jak jste na tom se stabilitou, rovnováhou a kontrolou v průběhu pohybu. Tyto informace představují důležitou spojnici mezi FMS a individuálními sportovními aktivitami. Navrhli jsme Motor Control Screen tak, aby poskytoval okamžitou zpětnou vazbu. To znamená, že MCS Vám neumožňuje pouze měřit dysfunkci motorické kontroly horních a dolních končetin, ale umožňuje Vám také vytvořit výchozí bod pro rychlé a přesné měření změn motorické kontroly.

MCS se skládá z:

  1. Clearing test Kotníku

  2. MCS Dolních končetin

  3. Clearing test Extenze zápěstí

  4. Clearing test Horizontální  Addukce

  5. MCS Horních končetin 

 

Dotazy: 

 Mgr.Ondřej Lunga , + 420 602 415684  nebo lunga@seznam.cz

 

 

 

 

Detail

Praha
26. - 28. 4. 20249:30 - 17:0018990 Kč Cena zahrnuje

veškerou výuku překlad školení do ČJ manuál ke školení ve českém jazyce možnost certifikační zkoušky v čestině občerstvení slevu 15% na produkty TRIGGER POINT sleva 10 % na produkty FMS

Přihlásit

Školitel