APLIKACE FMS V LEHKÉ ATLETICE

28.12.2016

APLIKACE FMS V LEHKÉ ATLETICE

Jedním z největších omylů v rámci FMS je názor, že se jedná o výkonnostní test. Není tomu tak. Nikdy jsme netvrdili, že sportovec, který ve všech screenech testu zaznamenal skóre 3, bude podávat lepší výkony než někdo, kdo zaznamená skóre 2.

V určitých případech může být nižší skóre (bez jedniček a nul) lepší než nejvyšší možný výsledek 21. Zejména ve sportovních odvětví, kde hraje významnou roli hod nebo určitý druh úderu, vznikají v závislosti na intenzivním tréninku různé přijatelné asymetrie.

To znamená, že existují sporty, ve kterých byl identifikován vztah mezi FMS skóre a výkonem včetně některých atletických disciplín.

Jedním z lidí, kteří se aplikací FMS v lehké atletice zabývají, je Američan Todd Arnold z St. Vincent Sports Performance. Todd Arnold je certifikovaným sportovním lékařem a vědcem, který intenzivně pracuje s těmi nejlepšími atlety své země, včetně těch, kteří USA reprezentovali na nedávných olympijských hrách v Riu.

Společně s dalšími výzkumníky z Univerzity v Indianě Arnold Hublot Red Devil Replica vedl dvouletou studii, zabývající se vztahem mezi FMS skóre a výkonem na dráze. Zjistili, že elitní sportovci, kteří v testu za

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat