Běžné příčiny bolestí klenby a prevence pomocí posílení chodidla (2.)

25.06.2019

1. ČÁST: http://movelabmagazine.cz/magazin-Bezne-priciny-bolesti-klenby

Další problémy, které mohou způsobovat bolesti klenby

Kromě bolestí paty (plantar fasciitis) a plochého chodidla může bolest klenby vyvolat i celá řada dalších stavů, zde máte několik příkladů:
· Periferní neuropatie: pokud nervy ve vaší noze nefungují správně z důvodu komprese, zranění nebo nějaké jiné příčiny, můžete cítit ostrou bolest nebo pálení v oblasti nožní klenby.
· Svalová křeč: zejména pokud cvičíte, můžete zažít svalovou křeč, která může mít celou řadu příčin od dehydratace až po zranění.
· Osteoartróza: tato nemoc obvykle postihuje kloub palce u nohy, ovšem zasáhnout může také klenbu chodidla. Osteoartróza je obvyklá zejména u starších lidí.
· Vředy: mnoho nemocí (lupus, diabetes a revmatická artritida) může způsobovat vředy na chodidle, které se špatně hojí a mohou tak vést k bolesti klenby.
· Zlomenina z přetížení: chodidlo si můžete poranit i opakovaným přetěžováním například ve formě nadměrného cvičení. Bolest klenby ze zlomeniny se obvykle zhoršuje s narůstající aktivitou.
· Vymknutí vazů: K tomuto stavu dochází, když se vazy chodidla zkroutí nebo natáhnou abnormálním způsobem z důvodu neobvyklého pohybu. To může vy

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat