Burton: Použijte screening pohybu jako filtr pro lepší výběr cviků

18.09.2018

Lee Burton hovoří o predikování zranění a samotném PŮVODU FMS:

"Se všemi těmi dostupnými informacemi o FMS, ať už se jedná o výzkum nebo zpětnou vazbu si myslím, že by bylo vhodné vrátit se na začátek a poskytnout vám trošku větší perspektivu v podobě důvodu, který nás vůbec vedl k vytvoření FMS.

FMS jsme vytvořili před více než dvaceti lety jako součást před-tréninkových testů pro středoškolské sportovce. A jeho hlavní cíl bylo pomoci s lepším výběrem cviků ještě předtím, než sportovec vůbec vejde do posilovny. Takže jsme vytvořili tento screening pohybu, abychom mohli říct, co můžete dělat a co ne. To znamená, že mám dvojky a trojky pro „můžete“ a nuly a jedničky pro „nemůžete“. Jinými slovy, máte bolesti? Máte výrazné pohybové dysfunkce? A pokud je odpověď na jednu z těchto otázek ano znamená to,replika óra webáruház že trénink a aplikování zátěže pro některé pohyby není zrovna dobrý nápad.

Pokud cítíte bolest nebo máte výrazná pohybová omezení ve dřepu nebo při kliku, tak víte co...možná bychom takového člověka neměli zatěžovat dřepem nebo dělat bench press. To o co se snažíme, je dělat lepší rozhodnutí. Použít screening pohybu jako filtr pro lepší výběr cviků pro tréninkový program.

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat