Co chybí v rámci inovací obuvi? Seznamte se s Naboso vložkami

12.12.2020

Air max, vlnová technologie, pláty z uhlíkových vláken, každý rok nepřestává miliardový trh s obuví růst díky inovacím a novému designu vytvořenými hlavními hráči tohoto průmyslu jako jsou Nike, Adidas a Reebok.

Jedna z nejrušivějších inovací v oblasti obuvi se odehrála v roce 2008, kdy během boomu běhu naboso, byly boty zbaveny opory, vycpávek a podpatků.

Vítejte ve světě minimalistické obuvi.

Tyto boty se širokou špičkou, nulovým podpatkem a flexibilní podrážkou, které byly jednu dobu považované za pouhý trend, dnes představují samostatnou kategorii s hodnotou více než 1,7 miliardy dolarů.

Navzdory všem minulým a současným inovacím se jeden aspekt bot za posledních 50 let nevyvinul a to je vnitřek boty!

Seznamte se vložkou.

Tato jednoduchá, plochá, pěnová vnitřní vložka je praktický standard všech současných bot. S tloušťkou mezi 1-2 milimetry slouží jako vycpávka, která absorbuje pot a u některých bot také poskytuje podporu klenbě.

Když se nad tím zamyslíte, vložka přece nemůže hrát nijak zásadní roli v rámci pohybu a funkce chodidla. Nebo může? Hraje?

Co je zajímavé, je fakt, že se jedná o jedinou část boty, která se skutečně dotýká vašeho chodidla. A vzhledem k tomu, že vaše chodidla představují smyslové orgány vašeho nervového syst&ea

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat