Earls: Kontinuita těla je často podceňována

13.12.2017

V červnu jsme v Praze přivítali významnou osobnost 'pohybového hnutí'. Autor knihy Born to Walk, James Earls, představil koncept Walking Lines. Sám James se specializuje na myofasciální uvolnění a strukturální integraci, věnuje se tématu lidské vzpřímené chůzi na dvou nohách, která nás odlišuje od ostatních tvorů.

"Snažíme se o větší, globální porozumění pohybu. Konzistentně využíváme chůzi po dobu celého workshopu a učíme řadu principů, týkajících se směrů pohybu a jednotlivých vztahů mezi tělesnými strukturami," říká Earls v úvodu rozhovoru, který s ním vedl Ondřej Lunga.

Ondřej Lunga: Ahoj Jamesi, mám na tebe několik otázek. Chtěl bych se zeptat, co koncept Walking Lines představuje?
James Earls: Walking Lines vychází z mých zkušeností s konceptem Anatomy Trains, z práce s Tomem Myersem a zároveň také ze spolupráce s Garym Grayem v rámci Functional Movement. Zjistil jsem, že obě školy pohlížejí na tělo jinak. V rámci Anatomy Trains se zajímáme hlavně o myofascie a jejich kontinuitu napříč měkkou tkání, s Garym Grayem jsme zkoumali hlavně vazby a vztahy mezi klouby a kostrou.V Born to Walk jsem se pak snažil oba tyto koncepty spojit na pozadí kontinuity celého těla, popsat skeletální systém, myofasciální systém a nervový systém ve společném kontextu a integrovat je do tří a čtyřrozměrných programů

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat