FMS: Proč screenujeme?

11.10.2018

Za léta jeho existence se kolem FMS vynořila celá řada nedorozumění a chybných informací, pocházejících od příliš horlivých uživatelů stejně často jako od vědců, kteří jej "zkoumají", aniž by ho předtím skutečně pochopili. Proto si myslím, že může být užitečné vrátit se občas na samotný začátek a zeptat se, proč vlastně ve své praxi screenujeme?

1) Vyloučení zranění - V replica watches dnešní sedavé době se spousta lidí učí žít s nejrůznějšími bolestmi zad a dalších částí pohybového aparátu. To, co si díky tomu neuvědomují je, že bolest není nikdy v pořádku a při nezatíženém pohybu je často indikátorem nějakého skrytého zranění nebo chronického problému. Léčba těchto problémů nepatří do pole působnosti trenéra, ale lékaře nebo fyzioterapeuta, takže používáme FMS k tomu, abychom se ujistili, že jste vůbec přišli ke správnému člověku.

2) Správné nastavení tréninkového programu - jak řekl Gray Cook: "Není možné vršit fitness na dysfunkční pohyb." Pokud vám totiž chybí základní mobilita nebo stabilita v určitém pohybovém vzoru - neexistuje šance, že cviky, které z něj vychází, dokážete provést technicky správně a žádné tipy ani intenzivn

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat