CESTOVNÍ MAPA FMS

13.11.2016

"CESTOVNÍ MAPA" FMS

Na videu níže spoluzakladatel FMS Lee Burton popisuje, jak v našem systému spolupracují Functional Movement Screen, Selective Functional Movement Assessment a Fundamental Capacity Screen. Jak naznačuje název videa, jedná se o mapu toho jak a kam sportovci a zdravotníci/trenéři zapadají v rámci tohoto systému.

Zde je základní přehled, který vám pomůže video pochopit:

Functional Movement Screen Level 1

Všechno to začíná s FMS Level 1. Naše kurzy FMS level 1 se soustředí na hodnocení toho, jak se klient hýbe za účelem určení, jestli jsou připraveni pro konkrétní aktivitu, tréninkový program nebo sport. 

Všichni chceme pomoci sportovcům stát se silnějšími a odolnějšími, ale než s tím začneme, musíme získat pár informací o fyzických schopnostech osoby, kterou trénujeme. Toto hodnocení se týká spíše jejich základní pohybové gramotnosti než zkušeností z posilovny nebo hřiště.

Jste velký fanoušek dřepů? Skvělé, to my taky, ale neměli byste nejprve určit, jestli má váš klient dostatečnou mobilitu a stabilitu k tomu, aby správně vykonal pohybový vzor dřepu? Chcete sportovce učit, jak provést swing s kettlebell? Super, ale nejprve se ujistěte, že správně zvládají kyčelní ohyb. Plánovali jste vložit do programu tlaky nad hlavu? Par

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat