Lokální reflexní stabilizace & pohybová efektivita

29.12.2016

Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, všichni se chceme lépe pohybovat, cítit se silnější a vyhýbat se bolesti. Všichni chceme mít schopnost provozovat aktivity, které milujeme – ať už jde o dlouhou procházku nebo soutěžní závod přes překážky.

Je mým posláním pomáhat profesionálům a pacientům dosáhnout něčeho, čemu říkám pohybová dlouhověkost, a to prostřednictvím lepšího porozumění konceptům pohybové efektivity a lokální reflexní stabilizace.

rolex sea dweller deepsea replica

Co znamená být efektivní?

Být efektivní znamená efektivně využívat energii. Když pomyslíme na bipedální pohyb, energie, kterou potřebujeme, abychom se dostali z bodu A do bodu B, vychází z povrchu, po kterém se pohybujeme.

Bipedální lokomoce neboli chůze je považována za určitou sérii pádů, kdy každý kontakt chodidla se zemí poskytuje energii, potřebnou pro provedení následujícího kroku. Jak se naše chodidlo dotýká země, působí na nás nárazová síla o velikosti 1 – 1.5x naší tělesné hmotnosti. Tyto nárazové síly jsou z potenciální energie převedeny na elastickou energii a poskytují efekt zpětného rázu pro přivedení nohy kupředu.

Když se podíváme na vrchol křivky síly cyklu chůze, fascinujícím a možná nedoceněným faktem je skutečnost, že a

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat