MOTOR CONTROL SCREEN

14.03.2017

Tutoriál k použití Slide Box

V rámci Functional Movement Systems jsme vytvořili spojení mezi screeningem základních pohybových vzorů (Functional Movement Screen – FMS) a screeningem pro výkon. Motor Control Screen (MCS) určuje, jestli má osoba minimální potřebnou úroveň motorické kontroly, která by jí umožnila maximální adaptabilitu pro konkrétní výkon.

MSC je založený na stejném výzkumu, ze kterého vzešel Y Balance Test, který testuje jednotlivé složky motorické kontroly. Y Balance Test nám umožňuje rozdělit tělo na pomyslné čtvrtiny a otestovat funkci středu těla a jednotlivých končetin pod zátěží naší vlastní tělesné hmotnosti. Protokol Y Balance Test byl vytvořen během let výzkumu na poli prevence zranění a identifikace změn motorické kontroly, které vznikají jako následek zranění. Y Balance Test je velmi přesný, díky čemuž může být použit pro měření výkonu před a po rehabilitačním programu, změn po programu zaměřeném na zlepšení výkonu, dynamické stability pro fitness programy a návrat ke sportovní přípravě. Y Balance test se skládá ze dvou hlavních částí – Dolních čtvrtin a Horních čtvrtin.

MSC je excelentní způsob, jak rychle vytvořit a dále testovat výchozí bod motorické kontroly horní a dolní poloviny těla. Součástí testu dolní poloviny těla je také clearing test kotníku, sloužící ke kontrole mobility a vyloučení bolesti.

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat