Naboso + Parkinson s Karlem Sterlingem

28.01.2020

Před týdnem jsme se sešli s naším oblíbeným specialistou na neurorehabilitaci Karlem Sterlingem, abychom lépe porozuměli tomu, proč tak rád používá Naboso vložky se svými klienty trpícími Parkinsonem.

Karl Sterling je zakladatel Parkinson´s Regeneration Training a velmi dobrý přítel EBFA Global. Pokud jste někdy viděli některá z těch před/po videí, která naprosto šokují lidi po celém světa, tak vězte, že vychází z Karlovy práce.

Kdy jsi poprvé začal zapojovat Naboso vložky do svých programů pro Parkinsona?
Někdy na podzim roku 2017 jsem začal používat Naboso (proprioreceptivní) podložky se svými klienty. Na základě jejich pozitivní zpětné vazby jsem pak začal používat vložky Naboso pro své klienty a účastníky mých kurzů.

Jaké největší benefity vidíš v použití  pro klienty s Parkinsonem?
Ať už pracuji s klientem jeden na jednoho nebo učím na jednom ze svých seminářů, vždy představuji Naboso vložky tím samým způsobem.

Nejprve nechám lidi, aby se prošli ve své normální obuvi, přičemž se díváme na detaily jako jsou délka kroku, jeho symetrie, rychlost, reciproční pohyb paží, pozice hlavy, držení těla, jestli jsou schopni jít v přímé linii (nebo ne), rotaci a celkové sebevědomí (nebo jeho nedostatek).

Karl

Poté je necháme zout si

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat