Naboso. Více než jen běhání

09.10.2019

Jako pro lékařku je pro mě jednou z nejdůležitějších součástí mé práce vzdělávat a umožňovat pacientům, aby vzali zodpovědnost za své zdraví a dobrý pocit v životě do vlastních rukou. Většina pacientů by mohla být ušetřena potíží při hlubší znalosti pohybových možností vlastního těla, přenosu sil při došlapu na nohu a významu hojení měkkých tkání.

Koncept Barefoot strong (Silní naboso) se stal mou vizí posledních let. Hledala jsem cestu, jak dále šířit profesionálům, pacientům, sportovcům, klientům a zákazníkům po celém světě poselství zdravých nohou, bosonohé vědy a programování od země vzhůru.

Poté, co jsem věnovala svou diplomovou práci výzkumu poznatků tréninku naboso a síle nervosvalové aktivace od země nahoru, můj přístup k podiatrii, funkčnímu pohybu a péči o pacienty se navždy změnil.

NABOSO, VÍCE NEŽ JEN BĚHÁNÍ

Slova bosonohé a naboso uchvátila média a průmysl minimalistické obuvi a nyní jsou nejčastěji používána ve vztahu k běhání a minimalistickým botám.

Jakmile nicméně začneme zkoumat a zakoušet sílu spojenou s aktivací bosé nohy a integraci od nohy k jádru, přesáhne uplatnění slova naboso pouhé běhání.

Vytkla jsem si za cíl podělit se o tuto metodu, která pom&aacut

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat