Náprava spadlého chodidla - Nový přístup k propojení s vašimi základy (1.)

04.06.2019

(První část)

Pokud nejste schopni zvednout prsty nohou ze země, trpíte stavem, kterému se říká spadlé chodidlo (drop foot). Ten sám o sobě není považovaný za nemoc, ale spíše za symptom nebo vedlejší efekt vážnějšího problému.

Spadlé chodidlo je obvykle charakterizované jako abnormální pohybový vzor chůze, při kterém přední část chodidla poklesne z důvodu podráždění, slabosti nebo poškozené nervů nebo svalů dolní končetiny. Zjištění, co tento stav způsobuje a jaké jsou možnosti jeho léčby, je nezbytné pro jeho zlepšení.

Porozumění spadlému chodidlu

Pokud trpíte spadlým chodidlem, tak máte problém zvednout přední část chodidla. Za chůze ji tak dokonce můžete táhnout po zemi. To obvykle vede k 'vyšlapávání' ve snaze kompenzovat tento stav, během kterého zasažená osoba zvedá koleno výše ve snaze dostat chodidlo zcela ze země, podobně jako by dotyčný šel do schodů. To může vést k tomu, že udeříte chodidlem tvrdě o zem při zpětném došlápnutí na zem. Příčina tohoto stavu ovlivní celou řadu faktorů spojených s vaším konkrétním případem. Například se spadlé chodidlo může objevit velmi náhle nebo v některých případech se může tento stav postupně zhoršovat. S ohledem na přesnou příčinu může ignorování tohoto příznaku vést k postupnému zhoršování ukryt&y

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat