Síla chodidla a tuhost klenby ve vztahu k minimalistické obuvi

19.06.2018

Začátkem tohoto týdne se se mnou jeden z mých master instruktorů podělil o zajímavý článek, který se zabýval vztahem mezi silou a tuhostí chodidla u lidí, kteří dlouhodobě nosí minimalistickou obuv.

Ti z vás, kteří studují bosý pohyb a mechaniku nohy, mohou považovat vztah mezi minimalistickou obuví a silnějšími chodidly za samozřejmý, ovšem já bych se chtěla do tohoto článku ponořit trošku hlouběji pro ty čtenáře, kteří se natolik nevyznají v příslušné terminologii.

Síla a tuhost chodidla má vztah k používané obuvi, porovnání populací používajících minimalistickou a konvenční obuv – Únor 2018.

franck muller replica watches


 

Koncept #1 – Tuhost chodidla je pozitivní vlastnost

Chtěla bych začít vyjasněním toho, že pokaždé když čtete o tuhosti chodidla nebo nohy ve vztahu k běhání bos nebo v minimalistické obuvi, jedná se o DOBROU věc! Termín tuhost zde není používaný ve smyslu rigidní nebo neflexibilní, ani nemá spojitost s tím, jak říkáme „Ráno jsem se probudil celý ztuhlý“.

Během dynamického pohybu představuje tuhost ve skutečnosti fasciální reakci, která slouží k efektivnímu zvládání sil při nárazu. V tomto p

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat