Spektrum Funkčního Pohybu: Hmota a Hybnost

13.11.2018

Maverick začal tím, že řekl: "Cítím potřebu." Načež Maverick a Goose společně vykřikli, "Potřebu rychlosti!"

Předchozí odstavec je citací z klasiky. Domníváme se, že většina našich čtenářů automaticky pozná, že se odkazujeme na Top Gun, legendární film natočený v roce 1986. Ačkoli se to některým z nás může zdát jako strašně dávno, samotné citáty z tohoto filmu nikdy nezestárnou.

'Touha po rychlosti' je velmi potřebný princip lidského pohybu stejně jako popis toho, co dělá pohyb funkčním. To dramatickým způsobem ovlivňuje a zlepšuje způsob, jakým na pohyb nahlížíme a jakým ho dále aplikujeme - obzvláště když dojde na prevenci, výkon a rehabilitaci.

V tomto článku se ponoříme hlouběji do Spektra Funkčního Pohybu. Konkrétně se podíváme na hmotu a setrvačnost, které jsou součástí principů/pravd spadajících pod Fyziku. V úvodu k tomuto seriálu Spektrum Funkčního Pohybu jsme identifikovali následující popisy hmotnosti a hybnost: Využívány (Funkční) vs. Opomíjené (nefunkční).

Hmota je fyzikální vlastnost všech objektů včetně lidského těla. Všichni jsme už určitě slyšeli o těžišti. Jedná se o ten bod na těle nebo kteréhokoli z jeho samostatných segmentů, kolem kterého je jeho hmota rovnoměrně rozložená.

Hmota vytváří s

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat