Spektrum Funkčního Pohybu: Klouby

18.12.2018

Zrcadlo je definováno jako 'vyleštěný nebo hladký povrch (jako sklo), který vytváří obrazy pomocí odrazu.' Kromě toho je zrcadlo definováno také jako 'něco, co vytváří skutečný odraz' (obě definice pochází od Merriam Webster).

V prostředí pohybového průmyslu platí, že by naše techniky, cviky a pohyby měly být zrcadlem. Zrcadlem čeho? Zrcadlem ultimátního úkolu, ultimátní funkce.

Naše tělo se skládá z mnoha kloubů, které se pohybují jako jeden celek. Každý kloub ovlivňuje ostatní klouby a je ovlivněn zase jinými klouby. Ano, jeden by mohl říct, že tělo funguje jako jedna velká Řetězová reakce.

A tady přichází další otázka: Berou naše tréninkové a nápravné strategie tento fakt dostatečně v potaz?

V tomto článku se ponoříme hlouběji do Spektra Funkčního Pohybu. Konkrétně se soustředíme na Klouby, které jsme zařadili mezi principy/pravdy Biologie. V 'Úvodu' k tomuto seriálu - Spektrum Funkčního Pohybu - jsme identifikovali následující vlastnosti kloubů: Integrované (funkční) vs. Izolované (nefunkční).

V Gray Institute pokládáme za jeden z klíčových principů Aplikované Funkční Vědy (stejně jako Pohybu) fakt, že Funkce je Řetězová reakce. Dr. Gary Gray společně se svým synem Dougem vyučuje seminá

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat