Spektrum Funkčního Pohybu: Proprioreceptory

04.12.2018

Pokoušeli jste se někdy najít cestu ve tmě? Spěchali jste někdy zatímco jste se snažili najít cestu ve tmě? Spěchali jste někdy, zatímco jste se snažili najít cestu ve tmě v prostředí plném nebezpečných předmětů, kterým se musíte vyhnout?

Věřte tomu nebo ne, ale tyto otázky – tyto scénáře – jsou velmi blízké tréninku, rehabilitaci a prevenci zranění.

Nefunkční pohyb je podobný snaze najít svou cestu ve tmě. Funkční pohyb je podobný snaze najít cestu za světla. Rozdíl můžeme shrnout jediným slovem: elektřina. Elektřina (berte to přepnutí vypínače světel do polohy zapnuto) vám usnadní pohyb, protože díky ní vidíte, co je kolem vás a můžete se tomu přizpůsobit. V Gray Institute chápeme propriorecepci jako elektřinu našeho těla. Čím aktivnější je, tím bezpečnější je prostředí, ve kterém se váš pacient nebo klient nachází. Co víc - čím více proprioreceptorů autentických k zamýšlenému úkolu (funkci) je aktivních, tím lépe a bezpečněji jsme naše klienty a pacienty připravili.

V tomto článku se ponoříme hlouběji do Spektra Funkčního Pohybu. Konkrétně se zaměříme na Proprioreceptory, které jsme zařadili jako jeden z principů/pravd Biologie. V Úvodu k tomuto seriálu Spektrum Funkčního Pohyb jsme identifikovali následující popisy pro Propriorece

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat