Spektrum Funkčního Pohybu: Reakce

28.11.2018

 

Populární píseň s názvem “Dem Bones“ je nestárnoucí hit. Navíc je naprosto geniální. James Weldon Johnson ji složil někdy začátkem minulého století. Místo toho, abych citoval všechny možné texty (tato píseň prošla různými modifikacemi verzi od verze), vám raději představím krátkou ukázku spojení obsažených v této písni:

Od kosti prstu na kost chodidla, na kost patní, na kost kotníku, na kost holeně, na kost kolene, na kost stehna, na kost kyčle, na kost zad, na kost ramene, na kost krku, na kost hlavy.

Tak a abychom se teď pochopili, rád bych vám připomněl matematickou rovnici, které se říká tranzitivní relace rovnic:
Pokud A=B a B=C, tak A=C.

Jsem si jistý, že k tomu o čem budeme mluvit, existuje celá řada dalších přirovnání, přesto si myslím, že „Dem Bones“ a tranzitivní relace nejlépe vysvětlují Řetězové reakce těla - stejně jako vliv, jaký mají jednotlivé části na všechny ostatní a to velmi jasným a srozumitelným způsobem. Pokud je celé tělo propojené tak každá část ovlivňuje ostatní části. Jinými slovy - pohyb a stabilita (a nedostatek pohybu a nestabilita) v jednom kloubu dramatickým způsobem ovlivňují ostatní klouby (nejen ty nad a pod nimi, ale v celém těle).

V tomto článku se ponoříme hlouběji do Spektra

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat