Spektrum Funkčního Pohybu: Specifičnost

08.01.2019

Pojďme na to, postavte se a skočte. Moment, ještě jedna drobnost – žádná část vašeho těla nesmí jít dolů (při přípravě na skok). Zvládnete to? Pravděpodobně ne.

Tak zkusíme něco jiného. Pojďte hodit míčem dopředu. Ale počkat, ještě jedna drobnost – žádná část vašeho těla nesmí jít dozadu (při přípravě na hod). Zvládnete to? Pravděpodobně ne.

Nedokážete provést tyto úkoly, protože vaše tělo není nabité. Teprve poté, co tělo zatížíte a nabijete energií může explodovat určitým směrem. Jedná se o transformační zónu, kde se zatížení mění na explozi.

Transformační zóny jsou součástí jakýchkoliv a všech forem pohybu.

V tomto článku se podíváme hlouběji na Spektrum Funkčního Pohybu. Konkrétně se soustředíme na Specifičnost, kterou jsme zařadili mezi principy/pravdy Biologie. V Úvodu k tomuto seriálu Spektrum Funkčního Pohybu jsme identifikovali následující popis Specifičnosti: Transformace (funkční) vs. Stagnace (nefunkční).

Jak jsme zmiňovali již v předchozích článcích z tohoto seriálu, existuje princip zvaný Specifičnost. A specifičnost si přímo říká o otázku: Specifičnost, vůči jaké aktivitě? Funkční pohyb založený na všech principech Spektra Funkčního Pohybu bude cvik, který se co nejvíce blíž

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat