Spektrum Funkčního Pohybu: Úvod

23.10.2018

Tohle je úvod k úvodu... jinými slovy, tento konkrétní článek je začátkem nového seriálu s názvem „Spektrum Funkčního Pohybu“, který bude nejlepší zahájit krátký představením - to vytvoří kontext pro informace, o které se s vámi v tomto seriálu chceme podělit.

Dr. Gary Grayovi je připisován následující citát: „Pravda se nikdy nemění. Je to naše porozumění pravdě co prochází změnou.

Co pro vás znamená slovo „funkční“? V 'pohybovém průmyslu' je tento termín neskutečně módní, což vede k jeho nadužívání. Když přijde na pohyb a jeho hodnocení „funkce“, bývá vždy zdůrazňována - ovšem skutečnou otázkou je, jestli jsou dané postupy doopravdy funkční nebo ne. Gray Institute věří, že tato funkce musí být jasně definována, pokud má být používána v oblasti prevence a výkonu rehabilitace.

Místo toho abychom tuto definici zakládali na teorii nebo odborném názoru, pojďme se raději podívat na vědu, pojďme se podívat na pravdu, takovou, jakou se nám ji již podařilo prokázat. Proč? Kvůli porozumění. A potom? Kvůli aplikování. A potom? Pro větší vliv na životy naše i našich klientů a pacientů.

Funkci můžeme definovat a aplikovat tak, že se podíváme na fyziku, biologii a behavioráln&iacu

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat