Splichal: Správná funkčnost těla je v propojení přes chodidla

21.02.2018

Americká podoložka a zároveň pohybová specialistka Dr. Emily Splichal se u nás objevila poprvé v roce 2016. Od té doby vedla v Česku několik seminářů a workshopů (Barefoot Strong, Barefoot Training Specialist, Naboso Flow, Run Free Injury..). Loňský rok byl pro ni zajímavý hlavně z hlediska uvedení novinky na trh v péči o chodidla - Naboso Technology. Nejen o této speciální podložce je tento rozhovor.

Ondřej Lunga: Ahoj Emily, rád bych se tě zeptal na tvé projekty. Mohla bys nám popsat, na čem pracuješ? Vím, že jedním z nich je Evidence Based Fitness Academy.
Emily Splichal: Ano. Jsem podiatrička a  Human Movement Specialist v New Yorku, EBFA jsem založila v roce 2012. Jde o na důkazech založenou vzdělávací společnost pro zdravotnické a fitness profesionály. Ve všem vycházíme z Barefoot Science a něčeho, čemu říkáme foot-to-core sequencing a from-the-ground-up training. Nabízíme tři různé certifikace: Barefoot Training Specialist, Barefoot RX a Bare Workout. Každá z těchto certifikací pomáhá měnit pohyb a korigovat ho podle konceptů foot-to-core a from-the-ground-up.

OL: Mohla bys nám podrobněji popsat vzdělání, které nabízíte, například certifikát Barefoot Training Specialist, který bude k dispozici v České republice?
ES: Jasně. Barefoot Training Specialist je dvoudenním kurzem ve třech různých úrovních. V Levelu 1 se zaměřujeme na foot-to-core stabilitu, proprioceptivní nebo nervovou citlivost chodidel, jak jsou důležité, mluvíme o fasciálních l

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat