Dr. Splichal přesvědčuje Eagles: Prevence zranění začíná od chodidel

05.03.2019

Více než 330 potenciálních hráčů pro draft se tento týden zúčastnilo NFL Combine a téměř stejné množství skupin a společností se snažilo nabídnout své zboží hráčům a 32 ligovým týmům.

Convention Center v Indianě a sousedící Lucas Oil Stadium byly tento týden centrem testování před draftem. Haly jsou nacpané lidmi a společnostmi, které nabízí všechno od tréninkových zařízení přes video vybavení a software až po členství v odborech (NFL Players Association) a náboženství (Athletes In Action, Catholic Athletes For Christ).

Jeden z mnoha lidí doprovázejících tento týden NFL a přítomné hráče je také Dr. Emily Splichal, podiatrička z Manhattanu a specialistka na lidský pohyb. Splichal je zakladatelkou Naboso Technology, dva roky staré společnosti, která vyrábí texturované vložky do bot a tréninkové podložky, o kterých tvrdí, že pomáhají sportovcům zlepšit výkon, omezit riziko zranění a zlepšit jejich případnou rehabilitaci.

Hej Dr. Scholl. Dokážou tohle tvoje vložky? Neřekl bych.

Naboso vložky nejsou jako jiné vložky dostupné na trhu. Mají unikátní texturovaný design, který se skládá ze série malých vystouplých pyramid, které jsou rozmístěny specificky podle nervů na spodní straně chodidla.

„Nervy na spodní straně chodidla jsou ty samé nervy, které pomáhají slepým lidem číst Braillovo

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat