Věda okolo proprioceptivních stélek

01.05.2018

Představte si veškeré výhody proprioceptivní stimulace a neuromuskulární kontroly, kterou zažíváte naboso, ale ve svých botách! Koncept rozšířeného nervově-svalového ovládání přímo v obuvi byl nastartován minimalistickou obuví. Značky jako Vibram Five Fingers nebo Vivobarefoot poskytly zážitek z přirozené chůze a zvýšené funkčnosti chodidel pro všechny.

Minimalistický obuv s minimální podrážkou, bez podpatků a polstrování, je jednou z nejlepších možností pro optimální funkci nohy. Bohužel, navzdory všem úžasným výhodám, minimalistická obuv postrádá jeden klíčový prvek - stimulaci všemi možnými vjemy.


SÍLA PLANTÁRNÍ PROPRIOCEPCE

Kůže na spodní části chodidla je pokrytá unikátními receptory, které jsou citlivé na různé druhy stimulace, včetně vibrací, lehkého doteku, tlaku, pnutí a struktury povrchu. Během svých seminářů a konferencí hovořím často o důležitosti vybrací a jejich vlivu na dynamický pohyb, jako je například chůze. Minimalistická obuv je skvělá pro vnímání těchto vibrací, ale co ostatní důležité vjemy, potřebné pro správnou kontrolu pohybu? Jedním z těchto vjemů je textura povrchu. Naše schopnost vnímat drsný a hladký povrch nám dovoluje záměrn

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat