Všechno to začíná mobilitou

31.07.2019

Nezáleží na tom, jaké jsou vaše sportovní cíle - vaše schopnost hýbat se dobře přímo ovlivňuje váš úspěch. Trénink mobility, jakožto základní složky výkonu a zdraví, bývá často opomíjen, neboť většina sportovců se omezuje pouze na trénink síly a kardiovaskulární vytrvalosti. Ovšem trénink mobility je klíčovou komponentou k maximalizaci vašich atletických schopností, zvýšení dlouhověkosti a snížení rizika zranění.

Jeden z chybných předpokladů o mobilitě je ten, že abyste ji získali, musíte být velmi flexibilní. Flexibilita je ovšem pouze zlomek celé rovnice. BÝT SCHOPNÝ HÝBAT SE DOBŘE, JE KOMBINACE FLEXIBILITY, SÍLY A MOTORICKÉ KONTROLY. Lidské tělo by mělo být schopné se koordinovaně ohýbat, otáčet, přesouvat, stabilizovat, dřepnout si, udělat výpad, lézt, běhat a šplhat v mnoha úhlech a rovinách pohybu.

Rozvoj správných pohybových vzorů vyžaduje adekvátní rozsah pohybu kloubů a schopnost kontrolovat tento rozsah, stejně jako schopnost koordinovat tyto klouby se zbytkem celého těla. Skutečný trénink mobility je silový trénink. Získání kontroly nad rozsahem pohybu je dynamická práce, která vyžaduje více než jen statické protahování.

STICK MOBILITY Certification Level 1: 

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB