Vzájemná regionální závislost a limitující faktory výkonu

03.10.2018

Probíhající debata ukazuje, že motorická kontrola může být limitujícím faktorem výkonu ve sportech, které silně využívají běh a skákání. Uznávaný kouč sprinterů a skokanů, profesor Motorického učení Frans Bosch, přišel s tímto tvrzením hned několikrát v rámci první kapitoly své knihy (Bosch a Klomp, 2005). Pokud by to byla pravda, vede nás to k otázce, jestli dokážeme systematicky hodnotit a odhalit skutečné bariéry, které nám brání v efektivním výkonu.

Toto je první článek z plánované čtyřdílné série, který se bude zabývat rolí Functional Movement Systems v rámci hodnocení táhnoucím se od oblasti medicíny až po sportovní výkon. Budeme se zde také zabývat konceptem regionální vzájemné závislosti ve vztahu k odhalování bariér v oblasti mobility, motorické kontroly, testování specifické kapacity a sportovního výkonu. Na výše zmíněné premisy se podíváme pomocí praktického příkladu – jak zlepšit vertikální skok.

Takže, jak SFMA a FMS profesionálové využívají koncept vzájemné regionální závislosti v rámci FCS nebo během specifických kapacitních testů a testů sportovního výkonu? Odpověď může ležet hluboko v rámci ledovce zdravotní péče,

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat