Zapínání svalů pomocí pohybů

12.06.2018

Ve fitness průmyslu je "zapínání" svalů běžným tématem. Zvýšená aktivace hýžďových nebo břišních svalů může být cílem klienta nebo pohybového specialisty. Zvýšení efektivity svalové aktivace může být požadovaným výsledkem tréninku nebo rehabilitace. Přístup Aplikované funkční vědy k těmto otázkám je zaměřen na vytváření trojrozměrných pohybů, které podvědomě "učí" tělo k aktivování cílových svalů.

Když se věnujeme aktivitám v životě, nikdy vědomě neaktivujeme žádné svaly. Úkon, kterého chceme dosáhnout, je vybrán a naše tělo vytvoří vhodnou kombinaci společných pohybů, které povedou k úspěšnému provedení pohybu. Pokud je toto “pravá podstata“ toho, jak se pohybujeme, pak by trénink měl tuto pravdu odrážet. Naše programy by neměly zahrnovat vědomé aktivace svalů, spíše by se měly skládat z úkolových pohybů, vytvářejících společné pohyby, které aktivují svaly.

V Gray Institute existuje fráze, která vede naši činnost: “Pohyby vytvářejí pohyby kloubů, které aktivují proprioceptory, které zapínají svaly“. Znalost biomechaniky řetězových reakcí různých činností umožní výběr/návrh pohybu k vytvoření pohybů kloubů v každé rovině za účelem a

Tento článek můžete dočíst ZDARMA jako registrovaný uživatel MOVELAB

Přihlaste se Registrovat